V předchozích číslech byl popsán modul Combi s procesorem architektury ARM, programovatelným logickým obvodem a instalací Linuxu pro řídicí a měřicí aplikace v reálném čase. Samotný modul Combi však neobsahuje žádná rozhraní pro připojení k reálnému vnějšímu světu.
Deska Baseboard1, jíž se týká tento článek, je prvním pokusem vyplnit tuto mezeru za přijatelnou cenu. Ačkoli vzmikla na základě zadání pro realizaci meteostanice pro dopravní infrastrukturu, její využití i v nezměněném stavu dosti široké.

Deska je provedena levnou dvoustrannou technologií a obsahuje konektory pro modul Combi, napájecí obvody, výkonové spínače, vstupy a výstupy, a další obvody. Nalevo je odlomitelná část, kterou je možno využít na panelu pro LED indikátory, slot paměťových karet, nebo rozhraní RS-232/485.
Tento článek desku stručně uvádí a popisuje signály a jejich význam. Možná bude inspirací pro její budoucí uživatele.

Orientace desky a její konektory

Deska je orientována tak, že odlomitelný konektor sériové linky máte vlevo od sebe, indikační LED nalevo k sobě. Tedy při pohledu na nasazený modul Combi s USB a LAN konektory od sebe je systémový konektor modulu (J1) nalevo a dva portové z obvodu Xilinx, nazvané IDE, neboť tak jdou nakonfigurovat, jsou napravo, nejvíce napravo jeje J3/J108. Vývod č.1 je nejvíc vzdálený.
orientace-desky

si